Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014 Tamamlandı Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014 Tamamlandı

Beşiktaş, Lokomotiv Moskova, Milano ve Al Ahli takımlarının katıldığı “Yurtbay Seramik” ana sponsorluğundaki İstanbul Cup 2014 Plaj Futbol Turnuvası tamamlandı. FIFA onaylı "Beach Soccer World Wide'ın takviminde yer alan, Caddebostan Sahili'nde kurulan özel alanda üç gün süreyle gerçekleştirilen turnuva, büyük çekişmeye sahne oldu.

Her gün iki maçın oynandığı turnuvada dün final maçları yapıldı. Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014 Plaj Futbolu Turnuvası'nın final maçında Beşiktaş, Rus ekibi Lokomotiv Moskova'ya 8-6 yenilerek şampiyonluğu rakibine kaptırdı. Siyah beyazlılar averajla ikincilik kupasını kaldırdı. İlk maçında Dubai temsilcisi Al Ahli'ye 6-5, ikinci maçında ise İtalyan ekibi Milano'ya 6-4 üstünlük kuran Beşiktaş, son maçında bu performansını devam ettiremedi. Beşiktaş’a ikincilik ödülü Yurtbay Seramik Satış Müdürü Kemal Saygı tarafından verildi.

Turnuvanın son günündeki diğer karşılaşmada ise Milano, Al Ahli'yi 4-3 yendi. Organizasyonu 3 ekip altışar puanla tamamlarken, sıralama averajla belirlendi. Rus ekibi Lokomotiv Moskova şampiyon, Beşiktaş ikinci ve Milano ise üçüncü oldu. Maç kazanamayan Al Ahli ise puansız olarak son sırada yer aldı. Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014, FiFA'nın son yıllarda plaj futbolunun gelişimi adına dünya merkezlerinde gerçekleştirdiği organizasyonların son zinciri olarak Türkiye'deki ilk organizasyon olarak büyük ilgi gördü. Spora desteğini sürdürecek olan Yurtbay Seramik ekibi, tüm takım futbolcuları ile final maçının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

Detaylı Ürün Arama