Seramik Karo Tasarım Yarışması Seramik Karo Tasarım Yarışması

Seramik Karo Tasarım Yarışması Tarih Değişikliği

1 Ekim 2013'te yapılacak olan "Kazananların İlanı" , 7 Ekim 2013'e ertelenmiştir. Değerlendirmeye alınan tasarımların ilanı, Eskişehir fabrikadaki üretim ekibimiz ile üretilebilirlik kontrolünden geçtikten sonra  gerçekleşecektir. 7 Ekim 2013 'te yapılacak olan "Ödül Töreni" de bayramdan dolayı 22 Ekim 2013'te yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyrulur.

 

Seramik sektörü alanında tasarımın önemini vurgulamak, genç tasarımcıları desteklemek ve seramik sektörüne teşvik edip, başarılı tasarımları ödüllendirmek amacıyla düzenlediğimiz Seramik Karo Tasarım Yarışması başladı.  

Yarışmaya Katılım Koşulları

  

Yarışma; üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden 2. , 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine açıktır. Katılımcıların, başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencisi olduğunu belgelemeleri gerekmektedir.
Tasarım yarışmasına grup katılımları değil, bireysel katılımlar kabul edilir.
Yarışmaya gönderilen tasarımlar, daha önce herhangi bir mecrada sergilenmemiş ve başka bir yarışmaya daha önce gönderilmemiş olmalıdır.
Seramik karo tasarım yarışması tek aşamalı bir yarışmadır.
Bir yarışmacı birden fazla tasarım ile yarışmaya katılabilir. 

Tasarımların Teslim Yeri ve Tarihi

Yarışmacılar tasarımlarının içinde bulunduğu zarflarını, son teslim günü olan 6 Eylül 2013, saat 17:00 ’ye kadar YURTBAY SERAMİK merkez binasına şahsen veya posta/kargo/kurye ile ulaştırmalıdır. Gönderiler teslim gününü geçmeyecek şekilde programlanmalıdır. Teslimin gecikmesi durumunda katılımcı sorumludur.

Ödüller

   * Birinciye 5.000 TL
   * İkinciye I-Mac Masaüstü Bilgisayar
   * Üçüncüye I-pad Mini

Tasarım Hakları

27 Haziran 1995 tarihinde yürürlüğe giren 554 sayılı, “Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ye göre, dereceye giren yarışmacılar haricindeki tüm yarışmacılardan, yarışmaya katıldıkları ”yeni ve ayırt edici niteliğe sahip” tasarımların korunması için, Türk Patent Enstitüsü’ne başvurma ve tasarımlarına “Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi” almaya hak sahibidirler. İsteyen yarışmacılar, Türk Patent Enstitüsü Hipodrom Caddesi No: 115 (06330) Yenimahalle/Ankara adresine başvurabilir.

Yarışma Takvimi

   * Yarışma İlanı 1 Temmuz 2013
   * Tasarımların Son Teslim Tarihi 6 Eylül 2013
   * Jüri Değerlendirmesi 15 Eylül 2013
   * Kazananların İlanı 7 Ekim 2013

   * Ödül Töreni  22 Ekim 2013

Bilgi için:

Tel: 0 216 327 99 99 – 242
Mail: pazarlama@yurtbay.com.tr

SERAMİK KARO TASARIM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU
SERAMİK KARO TASARIM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI DOKÜMANI

Detaylı Ürün Arama