Hem Estetik Hem Kullanışlı Mutfak Seramik Modelleri Hem Estetik Hem Kullanışlı Mutfak Seramik Modelleri

mutfakseramikmodellericesitler

Birbirinden şık ve estetik mutfak seramik modelleri ile sizlerleyiz. Hem mutfaklarınıza muhteşem bir ambiyans katmak, hem de kullanışlılıklarıyla hayatınızı kolaylaştırmak için tercih edebileceğiniz mutfak seramik modelleri, pek çok farklı tasarım ile hayat bulmakta. Bu yazımızda da, sizler için 2020 yılına girdiğimiz şu günlerde, en güzel mutfak seramik modelleri arasından bir seçki oluşturmaya, aklınıza yeni mutfak dekorasyonu fikirleri getirmeye ve bu seramikleri evlerinizde ne şekilde kullanabileceğinizden bahsetmeye çalışacağız. Mutfakta seramik kullanımının öneminden, kısaca mutfak tezgah arası seramik modellerinden ve genel olarak yer ve duvar seramiklerinin ne şekilde tercih edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Gelin, hep beraber mutfak seramik modelleri incelemeye başlayalım.

İlginizi Çekebilir: Mutfakta Seramik Kullanımının Faydaları Nelerdir?

2020 Yılının En Moda Mutfak Seramik Modelleri!

Mutfak seramik modelleri birbirinden çok farklı tasarımlarda bulunabiliyor demiştik. Estetik anlamda, aynı kıyafet, ev eşyası seçer gibi, mutfaklarımız ve evlerimiz için de şık seramikler seçme şansımız var. Birbirinden güzel modellerin bulunduğu, pek çok doğa ilhamlı tasarım ile buluşan seramik modelleri arasından kendimize en uygununu seçtiğimiz zaman, inanılmaz şık görünen ve kolay kullanıma sahip mutfaklarımız olacaktır. Gelin, 2020’ye girdiğimiz şu günlerde hem şıklıklarıyla hem de kolay kullanımlarıyla moda olmasını beklediğimiz mutfak seramik modelleri’ni inceleyelim.

mutfaktakullanilacakseramik mutfaktaseramikler

mutfakseramikmodeli mutfakseramikmodeli

mutfakseramikmodelleri mutfakseramikcesitleri

mutfakseramikleri mutfaklarauygunseramik

En Dayanıklı Mutfak Seramik Modelleri Nasıl Seçilir?

Mutfak seramik modelleri özellikle endüstriyel mutfak seramik kullanımı açısından birbirinden ayrılırlar. Evlerimizde kullandığımız mutfak seramik modelleri günlük kullanım esnasında yıllarca dayanacak şekilde üretilmişlerdir. Ancak restoran mutfakları gibi sürekli kimyasal temizlik maddelerine maruz kalan yerlerde daha dayanıklı mutfak seramik modelleri tercih edilmelidir.

  1. Günlük kullanım esnasında tüm seramikler yıllarca kullanılacak şekilde üretilirler
  2. Seramik toprağın ve çeşitli minerallerin binlerce derecelik fırınlarda pişirilmesiyle oluşturulan bir malzemedir.
  3. Doğal olarak su geçirmezdir ve neme karşı dayanıklıdır.
  4. Mutfak seramik modellerinin bu kadar popüler olmasının bir sebebi de seramik kullanımının insan sağlığında en ufak zararının olmamasıdır.

Kısacası seramik kullanımı özellikle mutfak, banyo gibi sıkça temizlik işlemlerinden geçen ve günün büyük kısmının geçirildiği; ani ısı değişimine uğrayan ortamlar gibi yerlerde kullanılması oldukça uygundur.

İlginizi Çekebilir: Seramik Özellikleri Nelerdir?

acikrenkliseramik restoranseramik

Mutfakta Seramik Nasıl Kullanılmalı?

Mutfak seramik modelleri birbirinden pek çok farklı yüzey tipiyle ayrılır. Sır olarak adlandırılan bu yüzeyler seramiğin mat-parlak; kaygan veya kaymaz oluşunu belirlerler. Zeminlerimizde kullanacağımız seramiklerin özellikle mat yüzeylere sahip olması hem zaman içinde aşınmalarını engeller hem de kullanım kolaylığı sağlar. Parlak seramik modelleri özellikle duvarlarda kullanılmaktadır. Işık alan ortamlarda kullanacağınız parlak seramikler ortamın ambiyansının gelişmesine katkı sağlar. Mutfak seramik modelleri arasında seçim yaparken bu kriteri göz önünde bulundurmanız hem kullanışlılık açısından hem de görünüm itibariyle muhteşem mutfaklar yaratmanızı sağlayacaktır.

mutfakdekorasyonu mutfakseramikleriduvar

Mutfak Seramik Modelleri Arasında Kararsız Kaldıysanız!

Mutfak seramik modelleri yapısal anlamda farklılıklar taşısalar da asıl büyük farklılığı tasarımsal açıdan gösterirler. Günlük kullanımda bütün mutfak seramik modelleri belirli bir dayanıklılık seviyesinin üzerindedir ancak tasarımsal açıdan her ortama uygun kararlar vermek gerekir. Bu kararların da tamamiyle kişisel zevklere uygun olduğu düşünülürse bir seramik seçimi yapmadan önce pek çok farklı modelin incelenmesi şarttır. Dayanıklı mutfak seramik modelleri restoran mutfakları gibi sık kullanıma sahip yerlerde tercih edilirken bu modellerin seçiminde doğrudan bizimle bağlantıya geçmenizi öneririz. Türkiye içerisinde bulunan  yüzlerce Yurtbay Seramik bayisiyle doğrudan iletişime geçerek mutfaklarınız için doğru seramiği doğrudan bulabilirsiniz.

enguzelmutfakseramikmodelleri cesitlimutfakseramikleri

Mutfak Seramik Modelleri’ni Yurtbay Seramik’ten İnceleyin!

Mutfak seramik modellerinin her türlü farklı tasarımda bulunduğunu gördük. Doğadan aldığı ilhamı seramik tasarımlarında buluşturan Yurtbay Seramik her türlü mutfak için endüstriyel seviyeden günlük kullanıma kadar; ev içi kullanımdan otel-restoran kullanımına kadar pek çok alanda kullanıma uygun seramik tasarımları üretmektedir. Kendinize en uygun Yurtbay Seramik ürünlerini bulmak için Yurtbay Seramik mutfak kataloğunu incelemenizi aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

İlginizi çekebilir: Mutfak Tezgah Arası Seramik Modelleri

Detaylı Ürün Arama