Küçük Mutfaklarda Kullanabileceğiniz Tezgah Arası Seramik Modelleri Küçük Mutfaklarda Kullanabileceğiniz Tezgah Arası Seramik Modelleri

Günümüzde evin en çok kullanılan odası diyebileceğimiz mutfak, ev sahiplerinin misafirlerini ağırladığı, çocukları ile vakit geçirdiği, temizliğine belki de en çok önem verildiği bir dizi amaca hizmet eden yerdir. Bu nedenle şık ve kullanışlı mutfaklar ve tezgah arası seramik modelleri seçmek çok işlevli bir oda olan mutfak dekorasyonu için oldukça önemlidir.

Küçük Mutfakta Seramik Modeli Neden Önemli?

Küçük bir mutfak oluştururken düşünülmesi gerekilen birçok öğe vardır. Yeterli depolama alanına sahip mi? Bu depolama alanları kullanışlı ve uygun yerleştirilmiş mi? Doğru aydınlatmalar seçildi mi? Tencere ve tava gibi mutfak eşyalarının yerleşimi nasıl olacak? Daha önemlisi ise küçük mutfağınız için alan doğru değerlendirilip siz ve aileniz için uygun tasarım yapıldı mı? Yapılan araştırmalar doğrultusunda yaşamımızın yaklaşık %12’sini mutfakta geçirdiğimizi düşürsek mutfak dekorasyonunun kullanışlı ve estetik açıdan hoş görünmesi oldukça önemlidir. Özellikle küçük mutfaklarda tezgah arası seramikler seçerken biraz daha endişeye kapılabiliyoruz. Alanı daraltmasından veya mutfak tasarımını yok edeceğinden daha silik ve nötr desen tercihlerinde bulunabiliyoruz. Aslında bunların hiçbiri için endişe etmenize gerek yok.

Öyleyse, siz de küçük bir mutfak alanına sahipseniz telaşlanmayın. Bu içeriğimizde küçük mutfaklarda tercih edebileceğiniz tezgah arası seramik modellerini sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilecek içerikleriğimiz : Mutfak Seramiği Nasıl Seçilir, Mutfak Tezgah Arası Seramik Nasıl Uygulanır? 

tezgaharasimutfakseramikmodelleri

En Çok Tercih Edilen Tezgah Arası Seramik Modelleri

Küçük mutfaklarda en çok tercih edilen renk seçeneği beyazdır. Açıkçası güzelde bir renk tercihidir. Ancak başka bir tasarım ve renk seçeneğiniz olmadığını düşünmenizi istemeyiz. Küçük mutfaklarda tercih edebileceğiniz tezgah arası seramik modellerinde cesur olabilirsiniz. Doğadan esinlenerek tasarımlarınızı şekillendirebilirsiniz. İnsanı iç güdüsel olarak rahatlatan renkler ve desenler her zaman küçük alanlarda ferahlık hissi verir. Doğanın sıcak tonlarını tercih edebilir küçük mutfağınızı daha özgün ve şık bir hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda eğer bir pencere var ise pervazına birkaç bitki ile renklendirebilir, doğa ortamı bir bağlantı yaratarak ferahlığı içeriye dahil edebilirsiniz.

 kucukmutfaktadekorasyontezgaharasiseramik 

kucuktezgaharasiseramikmodelleri tezgaharasimutfaktezgaharasimodeli

İlginizi çekebilecek içerikleriğimiz : En Güzel Mutfak Tezgah Arası Seramik Modelleri - 11 Harika Model

Şehir hayatına uygun daha minimal formlarda elegant çözümler için kabartmalı tezgah arası mutfak seramik modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi açık renklerde kullanabileceğiniz gibi rustik görünümdeki seçeneklere de göz atabilirsiniz. Küçük mutfağınızı doğal ve çarpıcı formlardaki tezgah arası mutfak seramik modellerini tercih ederek modern bir alan yaratabilirsiniz.

koyurenklitezgaharasiseramikmodelleri7 tezgaharasiseramikmodellerikucukmutfak

Dar bir alanda mutfak dolaplarını daha yukarıda tutmak ve tezgah arasında alanına daha geniş bir yer ayırmak mutfağınızın daha geniş görünmesine yardımcı olur. Tüm bunlara ek olarak aydınlatmalar doğru şekilde yerleştirilirse istediğiniz kadar seramik seçimlerde cesur olabilirsiniz. Karmaşık olduğunu düşündüğünüz ancak sabırsızlandığınız tezgah arası seramik modellerini bu şartlara uygun şekilde uygularsanız mükemmel bir manzara ile karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın.

mutfaktezgaharasiseramikmodelleri karelimutfaktezgaharasiseramik

Küçük Mutfakta Tezgah Arası Seramik Önerileri

Çok memnun olmadığınız küçük ve eski tarihli bir mutfağınız varsa, gerçekten şanslı olabilirsiniz. Retro veya vintage bir görünüm için illaki alanın büyük olması gerekmez. Küçük mutfaklar için şahane retro tezgah arası seramik modelleri mevcuttur. Aynı zamanda duvar döşemelerinizi ahşap görünümlü seramik karolarını tercih ederek mükemmel bir uyum yaklayabilirsiniz. Tezgah arası seramik modelleri içerisinde mozaik seriler inceleyebilir. Mozaiko, Nikea gibi seriler ile klasik desenleri bir araya getirerek mutfağınızı çağdaş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
Mozaiko Tezgah Arası Seramik Modeli
Nikea Tezgah Arası Seramik Modeli
kucukmutfaklaricintezgaharasiseramikmodelleri nikeakucukmutfaktezgaharasimodeli

Küçük mutfağınıza değer katabilecek vintage görünümlü ışıklandırmalar, tablolar ve mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Mutfakta metal parçalar kullanarak zerafet katabilir vintage ve ihtişamı bir araya getirebilirsiniz. Klasiği ve modernliği harmanlayan Nikea Sephia, Rigel gibi seramik serileri ile özgün ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

 kucukmutfaktezgaharasiseramiknikeasephia kucukmutfaktezgaharasiseramikrigelmodeli

Küçük mutfağa sahipseniz ilgi odağını tek bir bölüme toplayabilirsiniz. Bu bazen ocak ve davlumbaz, bazen duvar karoları, bazense tezgah arası seramik modelleri olabilir. Depolama alanları doğru şekilde kullanılır ise her renkte, boyutta ve desende duvar, tezgah arası seramik modelleri kullanmanız mümkündür. Sadelik işlevlikle ilgilidir. Doğru tasarlanan her alanda renkler, desenler ve boyutlar önemsizleşebilir. Tüm bunların yanında hala endişeleriniz devam ediyor ise mutfaktaki tezgah arası seramik karolarını enine yerleştirerek alanınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Biz Yurtbay ailesi olarak herkesin beklentilerinin farklı olduğunun farkındayız. Her tarza ve dokuya uygun banyo seramik modelleri sunmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Mermer dokulu ve farklı birçok doku tercihinde bulunabileceğiniz seramik modelleri için yurtbayseramik.com adresimizi ziyaret edebilir, iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz. 

Detaylı Ürün Arama