Mermer Görünümlü Banyo Seramik Modelleri İle Dekorasyon Tavsiyeleri Mermer Görünümlü Banyo Seramik Modelleri İle Dekorasyon Tavsiyeleri

Her dönemin vazgeçilmez modası mermer görünümlü seramikler banyolar için tercih edilen en risksiz seramik çeşidi olarak görülür. Zamansızlığını adeta ilan eden mermer görünümlü seramikler antik Yunan döneminden modern çağa kadar popülerliğini korumuştur. Mermerlerin ağırlığı, uzun işçilik gerektirmesi ve maliyeti dolayısıyla insanlar farklı alternatifler aramıştır. En nihayetinde mermer görünümlü seramik dokular bu talebi karşılamayı başarılı bir şekilde üstlenmiştir. Maliyetinin daha az oluşu, kısa sürede kolay değiştirilebilir yapısı, farklı tasarım modelleri, hijyenik ve sürdürülebilir oluşu ile birlikte günümüzde en çok tercih edilen seramik modelleri arasına girmiştir. Birçok renk seçeneği, model çeşitliliği ve pürüzsüz yapısı ile birçok profesyonel iç mimar ve tasarımcı tarafından da en çok tavsiye edilen döşemelerden biri mermer görünümlü seramiklerdir. Eğer sizin de tercihiniz mermer görünümlü banyo seramik modellerinden yana olacaksa doğru yerdesiniz. Öyleyse başlayalım. 

Banyoda Seramik Modelleri Neden Kullanılır? 

Klasik ve zarif mermer görünümlü seramikler, banyo dekorunda her zaman iyi bir seçimdir. Bunlara ek olarak; Çok düşük su emme oranına sahiptir. Yoğun kullanıma dayanıklıdır. Uzun vadede kullanım için ideal bir seçimdir. 

Mermer Görünümlü Banyo Seramik Modelleri 

Ham mermerin genel yapısı duvar döşemeleri için uygun değildir. O kadar ağır bir yapıyı duvarda kullanmak evin yapısına zarar verebilir niteliktedir. Ağırlığı dolayısıyla tavsiye edilmeyen mermerlerin yerine yukarıda da bahsettiğimiz gibi duvar ve yer döşemelerinde kullanabileceğiniz mermer görünümlü seramikler bulunmaktadır. Kolay temizlenebilir ve kısa sürede değişimini yaptırabileceğiniz banyo seramik modelleri içerisinde hayalinizdeki dekorasyonu oluşturmanız çok daha kolaydır. Duvar döşemelerinde kullanılan mermer dokusu banyonuzun daha sofistike, zarif, doğal ve sıcak görünmesini sağlar. Farklı ebatları dolayısıyla kullanılan alanın daha geniş ve ferah görünmesine yardımcıdır. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz klasik modeller ile bile trendi yakalamak ve zengin bir efekt kazandırmak oldukça kolaydır.  

Mermer Dokulu Eternal Serisi  

Duvara uygulamak istediğiniz banyo seramik modelleri içerisinde karışık bir kombin yapmanız mümkündür. Buna en güzel örneklerden biri Eternal serisi ile kullanılmış ahşap görünümlü seramik modelleridir. Duvar ve yer döşemelerinizin tamamını mermer dokusu ile kaplamak istemiyorsanız şerit halinde bazı bölümleri farklı dokulardan ve serilerden tercih edebilirsiniz.  

Mermer Dokulu Carelia Serisi 

Carelia serisini daha geniş ve ışığı fazla alan banyolar için tercih edebilirsiniz. Oldukça iddialı bir görünüme sahip olan bu eşsiz seri doğal ve çağdaş bir görünüm kazandıracaktır. Banyo seramik modelleri içerisinde favoriler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.  

 Banyo Seramik Modelleri Öncü Seriler 

‘’Ben klasikçiyim’’ diyorsanız, Legacy serisi tam size göre. Şık ve doğal formu ile hiç endişelenmeden tercih edebileceğiniz özgün ve öncü bir seridir. Naif bir atmosfer için tercih edilebilir. 

Banyo seramik modelleri içerisinde tercih edebileceğiniz bir diğer öncü seri ise Escape’dir. Beyazın aydınlık ve ferahlatıcı yüzünü yansıtır. Şık, doğal kabartmaları ve yüzey geçişleri ile bir büyülü bir atmosfer sağlar.  

Beyazın saflığından biraz daha kayacak olursak aynı şıklığı ve zarafeti Alora serisi ile yakalamanız mümkün. Klasik görünümü, sofistike efekti, farklı renk ve ebat seçenekleri ile kullandığınız alana ferah bir görünüm kazandırır. Banyo seramik modelleri içerisinde keyifli çözümler sunabilen bir seri olduğunu söyleyebiliriz.  

Casablanca, dokunun verdiği efekt ile oldukça çarpıcıdır. Klasik, iddialı ve şık görünümü ile yepyeni bir yaşam alanı sunar. Antrasit, kahve, kemik rengi renk seçenekleri ve farklı ebatları bulunmaktadır. Çağdaş bir görünüm için mutlaka göz atmanızı öneririz. 

Biz Yurtbay ailesi olarak herkesin beklentilerinin farklı olduğunun farkındayız. Her tarza ve dokuya uygun banyo seramik modelleri sunmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Mermer dokulu ve farklı birçok doku tercihinde bulunabileceğiniz seramik modelleri için www.yurtbayseramik.com adresimizi ziyaret edebilir, iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.  

 

Detaylı Ürün Arama