Banyoda Seramik Neden Tercih Edilmelidir? Banyoda Seramik Neden Tercih Edilmelidir?

Seramik, binlerce yıldır insan hayatında var olan ve gittikçe de popülerleşen bir malzeme. Doğada bulunan kil ve çeşitli materyallerin şekillendirilmesi ve pişirilmesiyle elde edilen seramik, günümüzde evlerde, ofislerde, restoranlarda çokça tercih edilmekte. Banyo da seramik kullanımına en uygun alanlardan biri. Gün içinde sürekli sıcak ve ıslak bir alan olan banyo, seramik kaplamanın bütün nimetlerinden faydalanıyor. Banyolarda kullanılabilecek pek çok ürün çeşidi olan Yurtbay Seramik, sizler için bu binlerce yıllık seramik üretim işlemini son teknoloji hale getiriyor. Seçeceğiniz seramikler ile hem çok şık görünen, hem de kolay kirlenmeyen ve yıpranmayan bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Seramik, Hijyenik bir Banyoya Sahip Olmanızı Sağlar

Seramik, özellikle banyolar için kullanılacak olan kabartmasız, düz seramik çeşitleri, suyu geçirmedikleri gibi kolayca yıkanıp temizlenebilirler. Kir tutmazlar. Bu da her daim temiz, hijyenik bir banyoya sahip olmanızı sağlayacaktır. Banyonuzda kullanacağınız Seramik Çeşitleri için Yurtbay Seramik Banyo Kataloğunu incelemeniz, nasıl bir seramiği kullanacağınız hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır.

  1. Seramik, pişirilmiş toprak, kil ve çeşitli özel materyallerden oluşan ve tamamen antibakteriyel bir materyal.
  2. Hidrofobik, yani sıvıyı içine çekmeyen, dışarıda bırakan bir yüzey yapısına sahip olduğundan, rutubet, küf, bakteri oluşumu gibi problemleri engeller.
  3. Kolayca yıkanır, günlük temizlik esnasında yıpranmaz.
  4. Yurtbay Seramik, özel olarak ürettiği banyo seramik çeşitleri ile daha da uzun ömürlü bir kullanım sunmakta.

Bütün bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yapmanız gereken ilk şey mutlaka kaliteli bir seramik seçmek. Unutmamalısınız ki, seramik üretimi nispeten basit gibi görünse de en ufak bir üretim hatası veya kalitesizlik bütün bir yapıyı etkileyecektir. Bu nedenle Dünyanın önde gelen seramik üreticilerinden olan Yurtbay Seramik’i tercih etmenizi öneririz.

Seramik Kullanarak Ferah Bir Banyo Dekore Edebilirsiniz.

Özellikle küçük bir banyonuz varsa, doğru renkte ve modelde bir seramik seçerseniz, alanı olduğundan daha ferah ve geniş gösterebilir, sürekli aydınlık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Yurtbay Seramik, sahip olduğu geniş banyo kataloğu ile pek çok renk, çeşit ve konseptte banyo seramiği sunmaktadır. Size tek kalan da bu seramikler arasından banyonuzun ebatlarına en uygun seramiği seçmek, isterseniz duvar seramiği, isterseniz de zemin kaplama seramiği olarak kullanmak. Unutmayın, pastel ve açık tonlarda kullanılacak bir seramik, banyonuza çok farklı bir hava katacaktır.

Parlak Seramik mi, Mat Seramik mi?

Parlak seramik, mat versiyonuna göre çok daha gösterişli duracak olsa da, banyo zemini için pek iyi bir tercih olmayabilir. Seçeceğiniz seramiğin parlak bir seramik oluşu, onun daha zor temizlenmesine ve daha az dayanıklı olmasına sebebiyet verebilir. Banyolarda sıklıkla kullandığımız aşındırıcı temizlik malzemeleri de bu parlaklığı zaman içinde yokedebilir. Ancak banyo kullanımı için oldukça uygun olan mat seramik, hem çok daha kolay temizlenir hem de daha uzun süre dayanır. Banyo dekorasyonu için düşündüğünüz seramiği mutlaka iyice incelemeli, teknik detaylarına hakim olmalısınız, parlaklık ve matlık tabii ki tamamen sizin zevkinize kalmış, parlak bir seramiğin de banyoyu daha gösterişli bir hale getireceğini unutmamak gerek.

marmoborghinibanyoseramikmodeli

Duvarlar ve Zeminler İçin Farklı Seramikler Kullanın

Duvarlarınızda kullanacağınız parlak seramikler banyonuzu hem daha gösterişli hem de daha ferah gösterecektir. Ancak bu parlak seramikler üzerlerindeki doku nedeniyle sıvı ile temas ettiklerinde kayganlaşırlar. Duvar kaplaması olarak bu durum sorun teşkil etmez, ancak zemin kaplaması olarak kullanıldığında tehlikeli olabilir. Bu nedenle zemin kaplamasında dokusal olarak daha kolay tutunma sağlayabilen mat seramikleri tercih etmelisiniz. Zemin kaplaması olarak kullanacağınız mat seramiği seçtikten sonra doğru bir tadilat uygulaması ile banyo zemininizi adeta ömürlük bir hale getirebilirsiniz.

karenbanyoseramikmodelleriyurtbay

Yurtbay Seramik’in Banyo Seramik Modelleri Nelerdir?

Yurtbay Seramik olarak biz, kataloğumuzda pek çok banyo seramiği modelini sizlere sunuyoruz. Eğer tüm banyo seramik kataloğumuzu incelemek isterseniz sizi şöyle alalım: Yurtbay Seramik Banyo Seramik Kataloğu. Şimdi bu yazı içerisinde de bahsettiğimiz seramik çeşitlerine biraz göz atalım.

Agatha Serisi Seramik

Duvar ve zemin kaplama için kullanabileceğiniz Agatha Serisi, beyazın en saf halini taşıyor, parlak ve sırlı granit yüzeyi ile de modern ve gösterişli bir tasarım sunuyor. Bej, beyaz ve sand renk seçeneklerine sahip olan Agatha, Banyolarda kullanmak için çok başarılı bir seramik tercihi.

agathabanyorseramik

Amazon Serisi Seramik

Amazon serisi, sahip olduğu ışıltıyı üzerinde tutmayı başarıyor. Amazon serisi seramik, mat ve polish (parlak) çeşitleri ile banyo seramikleri arasında sıyrılıyor. Duvarlarınız için kullanmanızı önerdiğimiz Amazon Serisi, mutlaka incelenmeye değer. 30x30,  30x60, 60x120 ebatlarında ve Gri ve Kemik renk seçeneklerine sahip. Yani kendi banyonuza göre bir Amazon Seramik mutlaka var.

banyodaseramiknedentercihedilir

Bergama Serisi Seramik

Yurtbay Seramik, Anadolu’dan aldığı ilhamı ürünlerinde etkileyici tasarımlara dönüştürmeye devam ediyor. Bergama serisi ile de o yöreye ait motifler, renkler ustalıkla kullanılmış. Antrasit, Kahve, Gri ve Krem renk seneçeklerine ve birbirinden farklı motiflere sahip Bergama serisi, özellikle geniş ve farklı bir banyo sahibi olmak isteyenler için. Parlak ve sırlı granit bir yüzeye sahip olan Bergama Serisi, özellikle banyo duvar seramiği olarak tercih edilmeyi hakediyor.

bergamabanyoseramikmodeli

Ekstra Bir Paket Seramik Daha Alın

Seramik, her ne kadar dayanıklı bir malzeme de olsa, sonuçta özellikle zemin seramikleri her kaplama çeşidi gibi darbe aldığında deforme olabilir, kırılabilir. Sizin yapmanız gereken de özellikle zemin kaplaması olarak kullanacağınız seramik modelinden ekstra bir paket daha almak. Bu sayede banyonuzun sahip olduğu tamamlanmış görüntüyü bozmayacak, kırılan bir seramik olduğunda hemen yenisiyle değiştirebileceksiniz. Tabii Yurtbay Seramik üstün üretim teknolojisi ve granit karışımlı alaşımı ile sizlere en yüksek dayanıklılıkta seramikler sunuyor.

Umarız bu yazımız sizlere doğru banyo seramiği seçme konusunda yardımcı olmuştur. Daha sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

Buradan Yurtbay Seramik’in ürün kataloğuna gözatabilirsiniz. Dilerseniz ürün katalogumuza göz atabilir ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz : Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu

Detaylı Ürün Arama